U Centru za posjetitelje Maraston proteklih su se dana održale vrhunske kulinarske radionice „Show cooking – slow food“, na kojima su polaznici imali priliku učiti od renomiranih chefova i uživati u kreativnim gastronomskim kreacijama.
Prva radionica, održana 28. veljače, bila je prava poslastica za ljubitelje fine hrane. Chef Gaia Zec oduševila je sudionike spojem tradicije i moderne interpretacije okusa, kreirajući dojmljiva jela uz savršenu pratnju vina Giulio Ferenac. Na meniju su se našle delicije poput srdele savor s majonezom od šafrana i ukiseljenim lukom u teranu, punjeni capellacci s kokoši uz ukiseljeni celer i bademe, te slatki završetak fritule sa sladoledom od rakije, kremom od terana i šljiva te crumbleom od badema. Svaki zalogaj bio je prava eksplozija okusa, a atmosfera nezaboravna.
Tjedan dana kasnije, 07. ožujka, polaznici su nastavili svoje kulinarsko putovanje uz chefa Sinišu Cerina, executive chefa hotela Grand Park Rovinj. U inspirativnom okruženju, pripremali su vrhunska jela poput salate od hobotnice, tuna steaka s kineskim kupusom i kremom od cvjetače te tarta od maline. Svako jelo upotpunjeno je pomno odabranim vinima vinarije Bruno Ferenac iz Vižinade, stvarajući jedinstven doživljaj koji je spojio vrhunsku kuhinju i enološku harmoniju.
Turistička zajednica Općine Vižinada uz potporu Upravnog odjela za turizam Istarske županije ove je radionice organizirala uoči Dana žena, a novi ciklus radionica planiran je za studeni.
Hvala svima koji su sudjelovali i pridonijeli nezaboravnoj atmosferi ispunjenoj strašću prema gastronomiji!
11.06.2025
Zdravstvene usluge za turiste u Istarskoj županiji – sezona 2025.
10.06.2025
Večer baletne čarolije u Vižinadi: "GISELLE" pod zvijezdama
09.06.2025
Nezaboravan glazbeni događaj u crkvi Sv. Jeronima: Mladi talenti oduševili publiku
04.06.2025
Poziv na sudjelovanje u anketi
28.05.2025
Vižinada osigurala nova županijska sredstva za razvoj turizma, poljoprivrede i manifestacija
05.05.2025
Više od 300 posjetitelja uživalo u vinskoj šetnji Vižinadom – održano Viva Vino 2025
22.04.2025
Pedale, priroda i pozitivna energija: Održana šesta proljetna Parenzana u Vižinadi
08.04.2025
Pridružite nam se na 6. MTB proljetnoj Parenzani, rekreativnoj biciklijadi u Vižinadi
31.03.2025
Prijavite se za nezaboravno vinsko iskustvo- Viva Vino Vižinada!
20.02.2025
Show cooking – slow food: nove kulinarske radionice u Vižinadi!