U Vižinadi je završio ovogodišnji ciklus kreativnih kulinarskih radionica “Show cooking – slow food” na kojima su vrhunski chefovi polaznike učili kako spravljati tradicionalne istarske namirnice na nov i maštovit način. U Centru za posjetitelje Maraston održane su ukupno četiri radionice koje su bile maksimalno popunjene, a za svaku se tražilo i mjesto više. Okupile su brojne zaljubljenike u gastronomiju čime je još jednom potvrđen iznimno velik interes za ovakav oblik edukacije i promocije lokalnih proizvoda.
Na prvoj radionici mlada i perspektivna chefica Gaia Zec pokazala je kako spraviti punjene njoke, ispeći ombolo da bude fantastično sočan i pripremiti desert od sladoleda i muškata, pri čemu su se sva jela u opštenoj, kreativnoj i inspirativnoj atmosferi sljubljivala s vinima Arman Marijan Wines.
Sljedeća radionica bila je pod vodstvom bivšeg člana žirija Masterchefa, dobro znanog Damira Tomljanovića. Poveo je polaznike na jedinstveno kulinarsko putovanje na kojem su od ovog vrhunskog chefa naučili skuhati krem juhu od cvjetače s kestenom, rižoto od cikle s kajmakom i filet romba s arancinima od kozjeg sira. Sve se kušalo uz odabrana vina vinarije Vina Deklić iz Vižinade.
Uslijedila je radionica uz kulinarsku čaroliju chefa Siniše Cerina iz hotela Grand Park Rovinj. Na jelovniku su se našle delicije poput telećeg tartara, rižota s ciklom i gorgonzolom, janjećeg karea te posebnih cukerančića s crvenim vinom i dunjom. Sve to su savršeno upotpunila vina Giulio Ferenac Wines iz Vižinade, a polaznici su uživali u spoju vrhunskih namirnica i inovativnih tehnika pripreme. A kao posebno iznenađenje naknadno je dodana još jedna radionica koju je također održao chef Siniša Cerin, i na njoj je predstavio jedinstvene blagdanske okuse. Oduševio je sve polaznike spravljajući carpaccio od brancina s dehidriranom narančom, confit brancina s kroketima od kozica i kulena, i desert od skute sa smokvama u crvenom vinu. Svako jelo bilo je savršeno upareno s vinima vinarije Sosich Wines iz Vižinade, čime je doživljaj bio potpun.
Podsjetimo, radionice “Show cooking – slow food” u Vižinadi osmišljene su kako bi na poseban i prepoznatljiv način, pod mentorstvom dobro znanih vrhunskih chefova, potaknule cjelogodišnju promociju eno-gastro turizma, ali i Centra za posjetitelje Maraston te drugih brojnih vrijednosti Vižinade kao destinacije. “Show cooking – slow food” organizirala je Turistička zajednica općine Vižinada uz financijsku potporu Upravnog odjela za turizam Istarske županije.
07.01.2025
Obavijest za iznajmljivače: obrazac TZ2 predaje se do 15. siječnja 2025.
06.12.2024
Pridružite se bogatom i svečanom adventu u Vižinadi
29.11.2024
Kroz projekt "Hrvatska prirodno tvoja" u Vižinadi posađeno 10 novih sadnica crne murve
05.11.2024
Konstituirana nova Skupština TZ Vižinada
05.11.2024
Veliki broj sudionika na uspješnom 27. rekreativnom biciklističkom maratonu Parenzana
13.09.2024
Rekreativni biciklistički maraton Parenzana odgađa se za nedjelju 22. rujna
22.08.2024
Pridružite nam se na 27. rekreativnom biciklističkom maratonu Parenzana, 15.rujna 2024. u 10 sati!
15.08.2024
Slatka Istra oduševila posjetitelje, najmlađi natjecatelji još su školarci