Adventska bajka u Vižinadi prethodnih je dana oduševila brojnim događanjima, a vrhunac ove lijepe, blagdanske priče je sutra, 22. prosinca, kad sve posjetitelje od 18 sati očekuje Adventska bajka na šterni na glavnom trgu.
Pozivamo vas na druženje sutra u Vižinadu u blještavilu lampica i dobrom raspoloženju te uz bogatu eno-gastro ponudu za koju ćete biti dodatno motivirani jer nosi i humanitarnu notu. Sav novac koji se prikupi od prodaje hrane i pića bit će doniran područnoj osnovnoj školi za nabavku školskih ormarića, pa je to svakako razlog više da sutrašnju večer provedete upravo u Vižinadi. Naravno, ništa bez dobre glazbe, pa ćete opušteno moći zapjevati i zaplesati uz Alma Creep band.
Programu na šterni u četvrtak prethodi odlična radionica za djecu u Centru za posjetitelje Maraston u 16 sati gdje će djeca s Bakom Mraz naučiti kako ispeći slasne božićne keksiće.
Skoro cijeli prosinac je u Vižinadi bio posvećen blagdanskim aktivnostima kroz ljepotu druženja, darivanja i zajedništva, a sve je startalo u utorak 06. prosinca predstavom za djecu iz vrtića i osnovne škole u izvedbi Teatra Naranča te veseljem uz podjelu poklona djeci za Svetog Nikolu. 14. i 15. prosinca uslijedilo je darivanje naših dragih umirovljenika i svih mještana starijih od 65 godina uz predbožićno druženje, a ovih se blagdana u poklon paketu našlo i posebno iznenađenje – čestitka koju su izradila djeca iz područnog vrtića i škole u sklopu projekta “Općina prijatelj djece”, na čemu im od srca zahvaljujemo.
Nakon umirovljenika na red je došao već tradicionalni prijem beba rođenih u 2022. godini, a za ukupno 13 novorođenih mališana i njihove roditelje bio je upriličen u općinskoj vijećnici u petak 16. prosinca. Istog dana i Djed Božićnjak je stigao u Vižinadu te darivao djecu od jedne godine starosti do četvrtog razreda osnovne škole.
U subotu 17. prosinca održan je tradicionalni božićni koncert Zajednice Talijana Vižinada, kad je upriličena i izložba jaslica, projekt Zajednice Talijana Vižinada. Svi koji nisu vidjeli izložbu jaslice će ponovno moći pogledati sutra u Centru za posjetitelje Maraston. No prije toga današnji dan, 21. prosinca, bit će posvećen sportu i predbožićnom klupskom natjecanju Kickboxing kluba Zeus u Domu kulture s početkom u 18 sati.
Tražite li božićnu čaroliju naći ćete je upravo u Vižinadi, pa zato ne propustite sutrašnju Adventsku bajku na Šterni. Vidimo se na zabavi i druženju!
19.10.2023
Šesti airsoft susret Kelly’s Heroes "The Last Hero” održava se u subotu 21. listopada u Vižinadi
25.09.2023
Početak jeseni obilježilo 26. izdanje Rekreativnog bicklističkog maratona Parenzana
20.09.2023
Izložba „Ex Tempore“ - crkva sv. Ivana Krstitelja u Vižinadi
13.09.2023
U rujnu bogatom događanjima Općina Vižinada slavi trideseti rođendan
09.09.2023
Radionica kroštula u Interaktivnom centru za posjetitelje Maraston
06.09.2023
Na području TZ Vižinada u prvih 8 mjeseci zabilježeno 8 posto više noćenja nego prethodne godine
05.09.2023
26. Parenzana - rekreativni biciklistički maraton 24.09.
31.08.2023
Tajne izrade kroštula i pandešpanja naučite na radionicama u kući Maraston
30.08.2023
Vižinada je uživala u nastupu Klape Motovun i posljednjoj ovogodišnjoj Vinskoj večeri
23.08.2023
Klapa Motovun & Vinska večer u Vižinadi