Gradska knjižnica Poreč poziva vas na XXVIII. Susret čakavskih pjesnika VERŠI NA ŠTERNI i promociju istoimene zbirke pjesama, koji će se održati u subotu, 12. lipnja 2021. godine u 19 sati u Vižinadi na Battistellinoj šterni.
Ove je godine svojih 227 novih i neobjavljenih pjesmama prijavilo 84 autora. Odabir za tiskanje u zbirci pjesama XXVIII. Verši na šterni učinila je ovogodišnja izbornica, poštovana profesorica, dr. sc. Lina Pliško te je izabrala njih 50, čiji su radovi uvršteni u ovogodišnju zbirku „Verši na šterni“.
Organizator manifestacije i izdavač zbirke je Gradska knjižnica Poreč, u čijoj je nakladi tiskano 600 primjeraka Verši. Ovogodišnje likovno rješenje potpisuje akademski slikar Andi Pekica, a grafičko rješenje i oblikovanje povjereno je Enriki Vežnaver Vidović iz studija “na broju 8“.
U 19 sati oko Battistelline šterne okupit će se pjesnici koji će kazivati svoje stihove, a izbornica, prof. Lina Pliško, predstavit će zbirku te će tako ova vrijedna pjesnička manifestacija nastaviti svoju višedesetljetnu tradiciju.
Domaćin i suorganizator susreta je Općina Vižinada, a pokrovitelji manifestacije su Grad Poreč, Istarska županija – Upravni odjel za kulturu i zavičajnost te Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske.
08.04.2025
Pridružite nam se na 6. MTB proljetnoj Parenzani, rekreativnoj biciklijadi u Vižinadi
31.03.2025
Prijavite se za nezaboravno vinsko iskustvo- Viva Vino Vižinada!
11.03.2025
Gastronomska čarolija u Centru za posjetitelje Maraston – održane Show cooking – slow food radionice
20.02.2025
Show cooking – slow food: nove kulinarske radionice u Vižinadi!
07.01.2025
Obavijest za iznajmljivače: obrazac TZ2 predaje se do 15. siječnja 2025.
10.12.2024
Završio ciklus kulinarskih radionica u Vižinadi, za svaku se tražilo mjesto više!
06.12.2024
Pridružite se bogatom i svečanom adventu u Vižinadi
29.11.2024
Kroz projekt "Hrvatska prirodno tvoja" u Vižinadi posađeno 10 novih sadnica crne murve
05.11.2024
Konstituirana nova Skupština TZ Vižinada