Gradska knjižnica Poreč poziva vas na XXVII. Susret čakavskih pjesnika VERŠI NA ŠTERNI i promociju istoimene zbirke pjesama, koji će se održati u subotu, 12. rujna 2020. godine u 18 sati u Vižinadi na Battistellinoj šterni.
Nakon provedenog natječaja za nove, neobjavljene pjesme na čakavštini, 240 pjesama prijavilo je 90 autora. Ovogodišnji izbornik prof. dr.sc. Josip Lisac, izabrao je njih 59, čiji su radovi uvršteni u XXVII. pjesničku zbirku „Verši na šterni“. Profesor Lisac je istaknuti jezikoslovac i znanstvenik. Osnovni mu je znanstveni interes dijalektologija i povijest hrvatskoga jezika. Objavio je više stotina znanstvenih radova i knjiga. Član je suradnik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i redoviti član Matice hrvatske.
Organizator manifestacije i izdavač zbirke je Gradska knjižnica Poreč u čijoj je nakladi tiskano 600 primjeraka Verši. Ovogodišnje likovno rješenje potpisuje akademski slikar Zdravko Milić, a grafičko rješenje i oblikovanje povjereno je Enriki Vežnaver Vidović iz studija „na broju 8“.
U 18 sati oko Battistelline šterne okupit će se pjesnici zastupljeni u zbirci koji će kazivati svoje stihove te će tako, u ovoj godini punoj neizvjesnosti, a u skladu sa svim epidemiološkim preporukama, ova vrijedna pjesnička manifestacija nastaviti svoju višedesetljetnu tradiciju.
01.06.2023
Vino i umjetnost – garancija su za dobar provod na wine&paint radionicama u Vižinadi
15.05.2023
Druga rekreativna vinsko-gastronomska šetnja Viva Vino Vižinada
12.04.2023
Free Poreč Riviera Bike Tours
07.04.2023
„HRVATSKA PRIRODNO TVOJA“ Zasađeno 10 stabala na više lokacija u Vižinadi
28.03.2023
Pridružite nam se na 4. MTB rekreativnoj proljetnoj Parenzani!
22.03.2023
Pozivamo vas na drugu rekreativnu vinsko-gastronomsku šetnju Viva Vino Vižinada!
09.03.2023
Brošura Best of Poreč Riviera
16.02.2023
Izabrana je nova direktorica Turističke zajednice Općine Vižinada
29.12.2022
Natječaj za radno mjesto direktora/ice Turističke zajednice Općine Vižinada
23.12.2022
Adventska bajka na šterni u Vižinadi