Hrvatska turistička zajednica kroz programe potpora u 2018. godini podržat će ukupno 464 turistička projekta s ukupnim iznosom od 17.895.000 kuna. Odlučilo je tako Turističko vijeće HTZ-a na jučer održanoj 37. sjednici na kojoj su se dodjeljivala sredstva kroz četiri javna poziva: za potpore događanjima; za turističke zajednice na turistički nerazvijenim područjima; za projekte turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima te za programe destinacijskih menadžment kompanija.
„Naš cilj je stalno unaprjeđenje i jačanje turističke ponude posebice u pred i post sezoni, ali i na turistički nerazvijenim područjima. Samo na taj način možemo doći do željenog cilja, a to je cjelogodišnji turizam. Bitno nam je zadržati pozitivno ozračje i status jedne od top turističkih destinacija na Mediteranu. I ove godine podržali smo veliki broj kvalitetnih projekata koji će godini biti nositelji hrvatske turističke ponude, ali i odličan motiv dolaska gostiju u destinaciju“, smatra direktor HTZ-a Kristjan Staničić.
Kroz program potpora događanjima podržano je ukupno 246 manifestacija s ukupnim iznosom od 9 milijuna kuna. Navedena sredstva su raspodijeljena kroz tri glavne mjere programa: potpore događanjima u pred i posezoni (1.500.000,00 kn); potpore nacionalnim i regionalnim događanjima (3.350.000,00 kn); potpore TOP događanjima (4.150.000,00 kn). Turističkoj zajednici Općine Vižinada u okviru ovog programa odobreno je 10.000,00 kn za organizaciju manifestacije Rekreativni biciklistički maraton Parenzana. Rezultate Javnog poziva pogledajte ovdje.
Iznos od 5 milijuna kuna dodijeljen je kroz program potpora za turističke zajednice na turistički nerazvijenim područjima i to za ukupno 145 projekata. Turističkoj zajednici Općine Vižinada u okviru ovog programa odobreno je 21.000,00 kn za projekt Uređenje cikloturističke staze “Staza dobrih okusa i doživljaja” koji se provodi u suradnji s Turističkom zajednicom Središnje Istre i Turističkom zajednicom Općine Višnjan, te 37.000,00 kuna za projekt Vižinada bike&walk. Rezultate Javnog poziva pogledajte ovdje.
Putem programa za projekte turističkih inicijativa i proizvoda na turistički nerazvijenim područjima potporu je ostvarilo 37 projekata u ukupnom iznosu od 2 milijuna kuna (rezultate Javnog poziva pogledajte ovdje), dok je ukupno 36 projekata ostvarilo potporu od 1.895.000,00 kuna kroz program potpora destinacijskih menadžment kompanija. Rezultate Javnog poziva pogledajte ovdje.
Na navedene programe Turistička zajednica Općine Vižinada prijavila je ukupno pet projekata, od kojih su tri odobrena za sufinanciranje u ukupnom iznosu od 68.000,00 kn. Zahvaljujemo se Hrvatskoj turističkoj zajednici na prepoznavanju naših projekata te odobrenim potporama.
Turistička zajednica Općine Vižinada
29.12.2022
Natječaj za radno mjesto direktora/ice Turističke zajednice Općine Vižinada
23.12.2022
Adventska bajka na šterni u Vižinadi
23.12.2022
Čestit Božić i sretna Nova godina!
21.12.2022
U Vižinadi vas sutra čeka nezaboravna Adventska bajka na šterni!
05.12.2022
Adventska bajka u Vižinadi donosi veselje za sve generacije
05.12.2022
Vižinada oduševila eno gastro radionicama "Show cooking-slow food" !
17.11.2022
Uzbudljive eno-gastro radionice čekaju vas u prosincu u Vižinadi
31.10.2022
Natječaj za radno mjesto direktora/ice Turističke zajednice Općine Vižinada
18.10.2022
DANI OTVORENIH VRATA AGROTURIZAMA ISTRE 2022
17.10.2022
U subotu 15.listopada održan je peti Airsoft event “Kelly’s Heroes- Positive waves”